Nė nepastebėjau, kaip prasidėjo paskutinės kalendorinės žiemos savaitės. Dar keli maži žingsneliai ir galėsim mėgautis elnio devyniaragio parneštos saulės šiluma! Na bet kol kas liko atlaikyti paskutinį žiemos švenčių maratoną: šv. Valentiną, Nepriklausomybės dieną ir Užgavėnes 🙂

Šokoladiniai keksiukai su braškiniu kremu 2

Ar kada atkreipėt dėmesį, kaip kaskart artėjant Meilės dienai parduotuvių vitrinose pasirodo šviežios braškės?? 🙂 Sakytum, tikrai ne sezonas, bet prekybininkai nebūtų prekybininkai, jeigu nepasiūlytų „būtiniausių“ šios dienos atributų. Galvodama apie ką nors saldaus ilgajam savaitgaliui, susiviliojau ir aš. Nusipirkau indelį, išlukštenau – didelės, kvepia kaip braškės, o kramtomos traška kaip obuoliai 🙂 Ką gi, puikiai tinka sugundyti valgytojus!

Kadangi šią Meilės dieną pasitinku su per šešis mėnesius suapvalėjusiu pilvuku, norėjosi ko nors išties greito, kad netektų pavargti virtuvėje, skanaus ir labai žavingo. Taigi, šį kartą siūlau išsikepti ultra greitai sumaišomų drėgnų šokoladinių keksiukų, kurių puikų skonį dar labiau papildo riebus maskarponės ir braškių kremas. Tešlai paruošti užtruksite vos keletą minučių ir jums nė neprireiks elektrinio plakiklio!

12 dailiai iškilusių keksiukų iškepsite iš:

120 g miltų
30 g kakavos miltelių
140 g cukraus
2 kiaušinių
80 ml aliejaus
80 ml vandens
80 g neriebios grietinės
1,5 šaukštelio kepimo miltelių
Žiusnelio druskos

Šokoladiniai keksiukai su braškiniu kremu 3

Dubenyje sumaišykite miltus, kakavą, kepimo miltelius ir viską persijokite. Ten pat suberkite cukrų bei druską. Kiaušinius lengvai paplakite ir supilkite ant birių produktų. Čia pat supilkite aliejų, vandenį, sudėkite grietinę ir viską gerai išmaišykite iki vientisos gana skystos masės. Tešlą supilstykite į keksiukų sijonėlius ir kepkite 180 laipsnių karštumo orkaitėje apie 15 – 20 min.

Stebėkite pyragiukus, tačiau orkaitės nedarinėkite. Vos pamatysite, kad keksiukai jau iškilo, o virtuvėje pasklis viliojantis kepinių aromatas, kepkite dar 3 – 4 min. ir traukite juos lauk. Patikrinkite mediniu pagaliuku. Jeigu prie jo nėra tešlos trupinių, jūsų keksiukai paruošti.

Atvėsusius keksiukus siūlau puošti paprastu, bet labai skaniu kremu iš 250 g maskaronės r 100 g tirštos braškių uogienės. Paprasčiausiai gerai viską sumaišykite (mikserio netraukite, užteks šaukšto ar mentelės), tepkite ant pyragaičių, uždėkite keletą šviežių uogų ir mėgaukitės!

Nors labai paprasti, šie keksiukai nerealūs net man, šokoladinių kepinių nemėgėjai! 🙂